רוווחה

המחלקה לשירותים חברתיים – מגדל
 

נורית כחלון – עו"ס מנהלת המחלקה 
גבריאל ליפמן – עו"ס כוללני, עו"ס מועדונית
עופרה עובדיה – עובדת זכאות
 

דרכי התקשרות:
טל ישיר – 073270911
פקס -  0732710922
מייל נורית – nuritk@m-migdal.co.il
מייל גבריאל gabriell@m-migdal.co.il 
 

ימי קבלת קהל:
ימים ראשון ורבעי – המחלקה סגורה
ימים שני, שלישי   - בתאום מראש
חמישי –  יום פתוח ניתן להגיע ללא תאום
 

המחלקה לשירותים חברתיים פועלת בהתאם למדיניות משרד הרווחה וחוקי מדינת ישראל.
 

ומטרתה להביא לתפנית חיובית ותפקוד מרבי אפשרי בחיי התושב, המשפחה והקהילה. הסיוע ניתן על ידי עובדים סוציאליים מיומנים ומוסמכים . השירות ניתן לכל תושב הפונה לבקש את התערבותנו ויכול לכלול טיפול תמיכתי רגשי, מתן מידע, תיווך וכן סיוע חומרי.
 

בימים אלה אנו פועלים למען הגברת איכות השירות הניתן לכם, ובוחנים דרכים נוספות לסייע לכלל תושבי המועצה. אנו בוחנים פיתוח שירותים חדשים תוך הרחבה וגיוון סל השירותים ופועלים להגברת מודעות בקהילה ולצריכת השירות.
 

החלקה נותנת שירותים לכלל האוכלוסיות החל מגיל רך, ילדים ונוער, משפחות והגיל השלישי.

ילד ונוער
ילדים ובני נוער הם העתיד שלנו. הדרך בה הם גדלים ומתפתחים מעצבת את אישיותם הבוגרת. המחלקה לשירותים חברתיים במועצה פועלת לאיתור ילדים ובני נוער הנמצאים במצבי סיכון , בשיתוף פעולה עם המשפחה והגורמים הרלוונטיים בניסיון לקדם את מצבם.
 

השירותים הניתנים בתחום זה:

 • השמה במעון יום - הוועדה בוחנת את הזכאות לסידור פעוטות במסגרת מעון יום בכדי להבטיח התפתחותם התקינה. ההחלטה על הזכות  למעון נקבעת על ידי ועדה שחבריה מוגדרים בחוק, כמו כן החוק מגדיר את המצבים בהם נחשב הפעוט בסיכון.
   
 • מועדונית – המועדונית נותנת מענה ל 15 ילדים בגילאי 6-12  במסגרתה מקבלים הילדים מענה אישי וקבוצתי להעצמה רגשית , שיפור קשריהם החברתיים והמשפחתיים, העשרה לימודית ,  סיוע בהכנת שיעורי בית וארוחה חמה . כמו כן נעשות במועדונית פעילויות משותפות לשיפור הקשר בין הילדים להוריהם וכן הדרכת הורים.
  צוות המועדונית כולל עובד סוציאלי, מדריך ראשי, ואם בית
   
 • חוק הנוער טיפול והשגחה – הגנה על ילדים ובני נוער המצויים בסכנה הנגרמת על ידי האחראים עליהם או עקב סיכון עצמי גבוה. עו"ס לחוק הנוער טיפול והשגחה הינו עובד סוציאלי אשר החוק הקנה לו סמכויות התערבות על פי דין בכדי לשמור על הקטין, להגן ולדאוג לשלמו.
   
 • וועדה לתכנון טיפול - הוועדה מתקיימת לאורך השנה ומהווה  מסגרת לדיון בין שירותי ורב מקצועי בעניינם של קטינים ומשפחותיהם. הוועדה מתכנסת לצורך אבחון וקבלת החלטות לגבי תכניות טיפול בילדים הזקוקים להתערבות אינטנסיבית של שירותי הרווחה.

 

פרט ומשפחה
הפעילות מיועדת לקדם ולשפר מצבם של משפחות או יחידים בהיבט האישי, משפחתי וחברתי וכן לפעול לצמצום מצוקותיו האישיות של היחיד ו/או  המשפחה. ההתערבויות נותנות מענה לשינויים המתרחשים כחלק ממעגל החיים ובעתות משבר.
 

הטיפול ניתן באמצעות ייעוץ וטיפול הניתן לפונה כמו כן ניתן לקבל במסגרת הטיפול במשפחה סיוע חומרי- כלכלי על פי בדיקת נזקקות סוציאלית בהתאם לנתונים ולקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הרווחה.

תחום הסיוע:

 1. הצטיידות בסיסית למשפחה ולילדיה
 2. תמיכה וסיוע במימון טיפולים רגשיים
 3. השמות במסגרות בקהילה ובמסגרות חוץ ביתיות ומעקב אחר ביצוע ההשמות.


  

הגיל השלישי
העלייה בתוחלת החיים הביאה לכך שלאחרונה יותר ויותר גמלאים נשארים עם זמן פנוי לפעילות חברה ופנאי, כיום הפעילות שמתקיימת הינה  הפניית קשישים למרכז היום "אומנית " בגינוסר
 

שם נהנים הקשישים מפעילות פנאי ענפה, מפגש חברתי וארוחות חמות
 

בימים אלה נבחן הרחבת פעילות לקשיש לאחר שנסיים לבצע מיפוי של רשימת הקשישים במגדל ובחינת צרכיהם.
 


  

אוכלוסייה צרכים מיוחדים
המחלקה מסייעת  במתן מענים פרטניים לאוכלוסייה  ומסייעת  בשילובם בחיים הנורמטיביים בחברה הכללית.

 • בתחום השיקום: ניתן סיוע על פי חוק (חוק החוסים), ניתן סיוע בדמי ליווי לעיוור ודמי תקשורת, שיקום והפניית נכים למסגרות בקהילה, סיוע בהיסעים למסגרות
 • בתחום הפיגור: ניתן סיוע עלפי חוק הפיגור, ניתן נופשונים, שילוב בתעסוקה מוגנת.
עבור לתוכן העמוד